Mano karjera

Kaip tapti sėkmingu žmogumi?

Neabejotinai kiekvienas žmogus nori būti sėkmingas ir laimingas, bet kaip taip padaryti? Motyvacija dažnai apleidžia vos po kelių nesėkmių, tačiau reikėtų nepasiduoti, o iš to pasimokyti. Norėdami tapti sėkmingu žmogumi, Jūs privalėsite išlysti iš savo komforto zonos ir keliauti sunkias keliais. Žmogaus prigimtis yra tokia, kad esame linkę rinktis sprendimus, kurie yra paprastesni ir lengvesni. Darydami iš pažiūros neįmanomus dalykus, Jūs patys pranoksite savo lūkesčius ir nustebsite, kiek daug galite pasiekti. Tačiau tam reikės ne tik daug valios, bet ir pastangų. Dalinamės patarimais, kuriais vadovaudamiesi galėsite tapti sėkmingu.

1. Nebijokite pažiūrėti baimei į akis. Susidarykite darbų ar veiklų sąrašą, kuriuos bijote atlikti, ir užsibrėžkite datą, kada bus atlikta pati pirma sąrašo veikla. Prie sąrašo dedami pliusiukai taps pagrindine Jūsų motyvacija sąrašą plėsti toliau.

2. Kelkitės anksti ryte. Daugelis mūsų mėgsta ilgai gulėti lovoje rytais ir saldžiai miegoti, tačiau kuo anksčiau pradėsite savo dieną, tuo daugiau sugebėsite nuveikti. Daugelis sėkmingų ir pasaulyje gerai žinomų žmonių keliasi vos švintant!Palaipsniui ankstinkite savo kėlimosi laiką ir ilgainiui priprasite prie naujojo gyvenimo rimto.

3. Duokite daugiau negu gaunate pats. Norėdami tapti sėkmingu, Jūs turite ne tik naudotis visomis pasitaikiusiomis progomis, ieškoti naudos sau ar būti suinteresuoti savo materialine sėkme. Jūs taip pat turite ir duoti. Turite nenešiojamų drabužių, baldų ar kitų daiktų? Padovanokite juos tiems, kuriems jų reikia labiau – vaikų namams, dienoms centrams ar benamiams. Matydami, kad galite padėti kitiems, atrasite savyje motyvaciją ne tik daryti daugiau savo gerovei, bet ir kitų.

4. Kitais rūpinkitės labiau nei savimi. Žinote, kad artimam žmogui sunku ar jo laukia dideli iššūkiai? Bent jau paskambinkite, paklauskite kaip jam sekasi ir padrąsinkite jį. Puoselėkite šiltus ir draugiškus santykius su artimaisiais, giminaičiais ar draugais, kadangi tvirti tarpusavio ryšiai yra reikalingi kiekvienam žmogui.

5. Kovokite su sunkumais. Kad ir su kokiais sunkumais ar nelaimėmis susiduriate, viskas praeis ir išsispręs. Stenkitės nepanikuoti ir nepasiduoti, o ieškokite problemų sprendimo būdų ir tikėkite šviesesniu rytojumi.

6. Turite jaustis nesaugūs ir neužtikrinti. Tiesa, tai skamba tikrai nepatraukliai, tačiau tokie pojūčiai yra įrodymas, kad išlindote iš savo komforto zonos ir keliaujate tolyn. Jūsų motyvacija judėti pirmyn augs tada, kai šie pojūčiai netampys Jūsų nervų ar neišsivystys į paranoją – tai turi maloniai jaudinti ir gąsdinti.

7. Prisiimkite daugiau atsakomybės. Paprasčiausiai prisiminkite posakį – kiekvienas yra savo likimo kalvis, ir vadovaukitės juo.

8. Investuokite į save. Jeigu norite nusipirkti naują knygą, tą ir padarykite. Norite pamatyti naują spektaklį, nueikite į teatrą. Norite išvysti pasaulinio garso parodą, apsilankykite meno galerijoje. Norite išmokti piešti, užsirašykite į piešimo kursus. Svajojate išmokti viešai kalbėti, naudotis grafinio dizaino programomis, perprasti buhalterijos vingrybes ar išmokti užsienio kalbos – užsirašykite į kursus. Mokydamiesi Jūs praturtinate save kaip asmenybę.

9. Nebijokite suklysti ar apsijuokti. Motyvacija neretai nukrenta, kai Jūsų klaidą ar neteisingą pasirinkimą pakomentuoja kiti. O dar blogiau, jei pasigirsta juokas. Tačiau nepulkite teisintis ir nepamirškite, kad neklysta tik tas, kuris nieko nedaro. Juk kitą kartą tos pačios klaidos nedarysite! Na, o jeigu darysite, anksčiau ar vėliau tikrai rasite tinkamą sprendimą. Svarbiausia – galutinis rezultatas.

10. Į visą Jus supančią informaciją žiūrėkite kritiškai ir vertinkite pagal savo vertybių, įsitikinimų ir patirčių prizmę.