Mano karjera

Patarimai, kaip sukurti verslą

Jeigu turite verslo idėją ir apie tai prasitarėte garsiai, tikriausiai jums teko susidurti ir su įtikinėjimais, kad verslo sukurti neįmanoma arba to neįmanoma padaryti sąžiningai. Tikriausiai jums teko išgirsti ir gąsdinimų, kad verslo kūrimas yra susijęs su begale sunkumų ir problemų, todėl geriau dirbti samdomą klausimą. Tačiau jeigu visi šie atkalbinėjimai jūsų neatgrasė, dalinamės patarimais kaip sukurti verslą.

1. Būkite atviri naujovėms. Jeigu jus kviečia prisijungti ar sudalyvauti kokiame nors renginyje, kuriame galite parodyti savo verslo idėją, gaminamą produkciją ar papasakoti apie teikiamas paslaugas, būtinai sakykite TAIP. Juk čia galite sutikti potencialius vartotojus.

2. Papasakokite apie savo planus. Apie savo gaminamus produktus, parduodamas prekes ar teikiamas paslaugas praneškite savo pažįstamiems, pavyzdžiui, išsiųsdami elektroninį laišką – gal tai jūsų pirmieji klientai. O galbūt jus parekomenduos kitiems.

3. Rinkite informaciją ir domėkitės. Lankykitės seminaruose ir mokymuose, kadangi pradėjus savo verslą jums reikės išmanyti ne tik tai, ką darote, bet ir teisinę bazę, gerai perprasti marketingo strategijas ir įmonės finansus.

4. Tobulinkite savo įgūdžius. Kaip sukurti verslą, jeigu neturite marketingo įgūdžių? Galite turėti puikų produktą ar paslaugą, tačiau jeigu nemokėsite apie tai pranešti ar to parduoti – nieko nebus.

5. Kuo daugiau darbų atlikite patys. Jeigu įrenginėjate ofisą ar komercinės paskirties patalpas, patys įsitraukite į visus darbus nuo sienų dažymo iki baldų rinkimo ar statymo, o nepatikėkite viso darbo statybininkams ar dizaineriams.

6. Ruoškitės netikėtumams. Pradėdami verslą jūs nežinote, ar būsite mėgiami, ar nesuprasti. Taip pat nežinote su kokiais klientais teks susidurti, o jų tikrai būna labai įvairių.

7. Ruoškitės verslo pradžiai. Jeigu dirbate samdomą darbą, jums gali nelikti pakankamai laiko savo idėjos įgyvendinimui. Todėl kurį laiką gyvenkite taupiai ir taupykite pinigus, kad veiklos pradžioje turėtumėte iš ko pragyventi, kai pajamos nebus tokios didelės. Kaip sukurti verslą, jei nenorite palikti savo stabilių pajamų šaltinio? Atsakymas paprastas – puikiai planuojant laiką.

8. Planuokite laiką. Laiko planavimas ir dienotvarkės laikymasis yra vienas pagrindinių kelių į sėkmę. Taip būsite užtikrinti, kad nepamiršite atlikti visų darbų, o jie bus atlikti laiku.

9. Išnaudokite visus galimus reklamos būdus: internetas, radijas, televizija, spauda, draugų rekomendacijos. O svarbiausia – nebijokite išsiskirti ir naudoti netradicinius būdus.

10. Pasitikėkite ir tikėkite savimi, mąstykite pozityviai ir prisiimkite atsakomybę tiek už sėkmes, tiek už nesėkmes.

11. Mokykitės iš savo klaidų – tai geriausia, ką galite padaryti patyrę bet kokią nesėkmę. Jeigu kažkas nepavyko, gerai išanalizuokite situaciją ir antrą kartą tai nepasikartos.

12. Prašykite pagalbos. Tikriausiai ir jums šmėstelėjo galvoje mintis – kaip sukurti verslą visiškai vienam? Visko padaryti pačiam tikrai nepavyks, todėl nebijokite prašyti pagalbos ir konsultuotis su kitais verslininkais. Galbūt jūsų pažįstami gali jums padėti, o galbūt jie gali jus suvesti su reikiamais žmonėmis.

13. Rūpinkitės savo klientais. Praėjus kiek laiko, kai klientas spėjo pasinaudoti jūsų teikiama paslauga ar išbandė produktą, parašykite jam elektroninį laišką arba paskambinkite jam. Pasidomėkite, ar jis liko patenkintas, kokių atsiliepimų ar nusiskundimų jis turi ir t.t. Net ir nusivylusiam klientui, toks dėmesys bus itin malonus ir jis pakeis neigiamą nuomonę. O patenkintą klientą taip paskatinsite sugrįžti dar kartą ar jus rekomenduoti savo draugams.