Moters sveikata, Mūsų sveikata

Šlapimo nelaikymas: karjera baigta, gyvenimas žlugęs, o gal galima pasveikti?

Dažnai įsivaizduojame, kad šlapimo nelaikymas yra senų, mažai atsikeliančių iš lovos žmonių problema. Tačiau, pasaulio statistikos duomenimis, ši bėda jau vargina vieną iš keturių vyresnių nei 35-erių metų amžiaus moterų. Beje, dauguma moterų neprisipažįsta, kad ir joms žinoma ši intymi problema.

Nelaikau šlapimo – kokia gėda!

„Romuvos klinikos“ gydytojos psichiatrės-psichoterapeutės Zitos Alseikienės teigimu, moterys, kurios nelaiko šlapimo, išgyvena didelę gėdą, jos bijo būti atstumtos, ir tai stipriai veikia jų pasitikėjimą savimi, savigarbą, taigi atitinkamai ir mažina norą bendrauti, rodytis viešumoje. Šlapimo nelaikymo pasekmė – gyvenimo kokybės blogėjimas. Sutrikimas apriboja moterų mobilumą, skatina socialinę izoliaciją, blogina lytinį gyvenimą, trukdo darbui, socialiniam ir kultūriniam gyvenimui. Dėl šlapimo nelaikymo jos dažnai nustoja sportuoti, šokti, lankyti renginius, kuriuose nėra tualetų, kartais vengia važiuoti autobusu, skristi lėktuvu, nes ten ne visada yra galimybė pasinaudoti tualetu. Gali tekti netgi mesti darbą, todėl patiriama ir finansinių nuostolių. Paslėpti savo bėdą bandoma rengiantis tamsiais laisvais drabužiais, kurie turėtų maskuoti šlapimo dėmes. Darbe tokios moterys neretai turi dar vieną atsarginį drabužių komplektą, kad galėtų pasikeisti ištikus nelaimei.

Dėl šlapimo nelaikymo ne tik vengiama daug veiklų, bet ir mažinamas išgeriamo skysčio kiekis, o tai gali atsiliepti sveikatai. Be to, šis negalavimas gali sukelti ir psichologinių problemų, pvz., depresiją (žr. Sužinok daugiau).