Aktualijos, Sveikata biure

Visos ligos dėl nervų – kaip sau padėti?

Daugeliui pažįstama situacija, kai draugas ar kolega neranda sau vietos, negali ramiai sėdėti, nuolat vaikšto iš kampo į kampą. Jis perdėtai jautriai reaguoja net į draugišką pastabą arba juoką, linkęs iš smulkmenos „padaryti dramblį“. Jo kūnas kirba, jam viskas blogai. Kodėl sutriko nervai? Kodėl nervingumas, nerimastingumas didėja, o organizmas pavargo ir išseko? Kaip tokiam žmogui padėti?

Stresas ir nuovargis – šiuolaikinio gyvenimo palydovai

Vienos streso priežasties nėra – jų daugybė, ir visiškai išvengti įtampą keliančių situacijų neįmanoma. Stresą ir nervinę įtampą gali sukelti skriauda, netektis, informacijos perteklius, fizinis ar dvasinis skausmas, darbas ar grėsmė jo netekti, griežti darbdavio reikalavimai, nuolatinis skubėjimas, netgi žinios, kurias girdime per televizorių, ir t.t. Stresą, beje, gali sukelti ir teigiami įvykiai, tokie kaip vestuvės, paaukštinimas, egzaminas, kt. Tačiau trumpalaikis stresas nėra pavojingas sveikatai, jis stimuliuoja visas organizmo apsaugines sistemas, padaro žmogų atsparesnį. Pavojingas – nuolatinis, besitęsiantis stresas.

Kita šių dienų rykštė – dideli darbo krūviai, darbas savaitgaliais ir viršvalandžiai, poilsio trūkumas. Visa tai neišvengiamai sukelia nuovargį. Jei atsibundate jau pavargę, neturite jėgų eiti į darbą, o ir namie nieko daryti nesinori, jei erzina kolegų veidai, jaučiate silpnumą, mieguistumą, tai gali būti nuovargio požymiai. Daugelis mano, kad, įtemptai dirbę mėnesį, pusmetį, metus ar net kelerius, jie vėliau, kai išspręs visas problemas, išeis atostogų ir su kaupu atsipūs ir atsigaus. Deja, įtempto darbo be poilsio žala organizmui gali būti didžiulė. Juk nuovargis kaupiasi, tačiau pailsėti ateičiai ar sukaupti poilsio „atsargų“ neįmanoma. Todėl labai svarbus yra darbo ir poilsio režimas.

Nuolatinis stresas, nuovargis ir nervinė įtampa gali sukelti daugybę negalavimų: depresiją, nerimą, miego sutrikimus, galvos skausmus, širdies ir kraujagyslių ligas, virškinamosios sistemos ir kitus sutrikimus.

Kaip vyrai ir moterys reaguoja į stresą?

Vyrams dažnai stresą kelia didelė atsakomybė, nepakeliamas dvasinis ir fizinis krūvis, susirūpinimas dėl darbo vietos, netgi pensinis amžius. Reaguodami į stresą vyrai užsisklendžia savyje, griebiasi cigarečių ar alkoholio, kai kurie nervindamiesi, kaip, beje, ir moterys, daugiau valgo, gali neatsakingai vairuoti automobilį, o kai kurie nepasitenkinimą išlieja, taip sakant, „nuleidžia garą“.

Moterys į stresą reaguoja emocionaliai, jos daug kalba, joms reikia pasiguosti. Moterims stresinės situacijos gali kilti ir dėl to, kad jos privalo būti ne tik geros darbininkės, bet ir geros mamos, žmonos, dukros, taip pat tai, kad, siekdamos karjeros, jos turi būti dvigubai geresnės už vyrus. Moterys taip pat išgyvena dėl išvaizdos pokyčių, ne visos ramiai priima senėjimo procesus, kai kurios klimakterinį periodą suvokia kaip didžiulę tragediją, kaip likimo smūgį.

Stresą gali patirti bet kurio socialinio statuso žmonės bet kuriuo metų laiku. Nuo jo kenčia ir seni, ir jauni.

Kaip sau padėti?

Patiriamo streso stiprumas priklauso ne tiek nuo to, koks įvykis jį sukėlė, kiek nuo to, kaip žmogus į jį reaguoja, kiek svarbos šiam įvykiui suteikia. Pavyzdžiui, vienam žmogui nemažą stresą gali sukelti ištrūkusi saga, suplyšusios kojinės ar lietus, o kitas ir artimojo netektį gali priimti santūriai, išmintingai, suvokdamas gyvenimo kintamumo dėsnius. Todėl itin svarbu teisingai priimti stresą, kad jis nekenktų, tačiau dažnai žmogus tam nėra pasiruošęs, ypač jei jo organizmas yra išsekęs, nualintas. Žmogaus reakcija į stresą priklauso ir nuo jo išprusimo, žinių, gyvenimo dėsnių suvokimo.

Pateikiame keletas patarimų, kaip išmokti dalykiškai spręsti iškilusias problemas, kad kasdienės situacijos nekeltų įtampos:

  • nekelkite problemų šeimoje, atkurkite draugiškus, meile besiremiančius santykius su tėvais, giminėmis, teisingai ir pagarbiai spręskite ginčus;
  • partnerystės santykiuose išskleiskite pagarbą ir tarpusavio supratimą; tėvai turėtų padėti vaikams prisiderinti prie mokyklos reikalavimų, egzaminų metu palaikyti ir padrąsinti, o ne pykti už žemesnį pažymį;
  • darbe laikykitės bendradarbiavimo ir vienas kitą papildančio principo. Jei kyla grėsmė netekti darbo, supraskite, kad visada yra daug kitų išeičių, nekurstykite konkurencijos, o bendradarbiaukite;
  • priimkite gyvenimo kintamumą, nebijokite vienatvės, ieškokite ir kurkite draugiškus santykius;
  • jei esate moteris, pasidžiaukite savo sugebėjimais atlikdamos dvejopas pareigas: profesines ir namų buities darbus;
  • skirkite laiko natūraliam sveikam poilsiui – išvykite į gamtą, maudykitės pirtyje, medituokite, mankštinkitės, atlikite jogos, kvėpavimo pratimus ir t. t.;
  • stresą padės įveikti sportas, mėgstama veikla.

Svarbu žinoti, kad norint stresą įveikti jį reikia pažinti. Tik išsiaiškinęs ir žinantis streso priežastis žmogus gali sąmoningai jų vengti. Įveikti nuovargio sukeltus nervinius negalavimus gali padėti ir homeopatiniai vaistai, pvz., Nervoheel N tabletės.

Kaip homeopatiniai vaistai padeda palengvinti nervinius sutrikimus?

Dar senovėje garsus šveicarų gydytojas ir filosofas Paracelsas (1493–1541) teigė, kad gamta – geriausias gydytojas, ir propagavo gydymą natūraliais metodais, kurių esmė – stiprinti paties organizmo galias ir jomis įveikti ligą. Paracelsas žmogų traktavo kaip kūno ir sielos vienovę. Šių principų laikosi ir šiuolaikinė homeopatija.

Homeopatiniai preparatai gaminami iš augalinės, gyvūninės ar mineralinės kilmės medžiagų, kurios paruošiamos homeopatiškai (skiedžiamos supurtant pagal tam tikras taisykles).

Taigi greta minėtų įvairių praktinių būdų, padedančių žmogui įveikti nervinius negalavimus, rekomenduojami ir šiuolaikiniai homeopatiniai kompleksiniai vaistai, pvz., Nervoheel N tabletės. Šis vaistas skirtas nuovargio sukeltiems nerviniams negalavimams lengvinti (indikacijos pagrįstos tik homeopatijos principais).

Nervoheel N tablečių sudėtyje yra homeopatiškai paruoštų medžiagų, pasižyminčių nervingumą mažinančiu, raminamuoju poveikiu, pvz., geltonojo činčibero (Strychnos ignatii), sepijos (Sepia officinalis), kalio bromido (Kalium bromatum), cinko valerianato (Zincum isovalerianicum). Prie šio vaisto nepriprantama, jis nesukelia šalutinio poveikio.

Taigi leiskite organizmui pailsėti, o kad neišsivystytų sunki liga, pasirinkite švelnias priemones nuo nervinių negalavimų, pvz., Nervoheel N tabletes.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Paruošta pagal www.siuolaikinehomeopatija.lt