Sveikata biure

Darbas jums trukdo sulieknėti!

Vis sukate galvą, kaip sulieknėti, ieškote magiškų dietos receptų ir pasiryžtate badauti, tačiau norimo rezultato pasiekti nepavykta? Gali būti, kad sulieknėti jums trukdo ne kas kitas, o jūsų darbo  vieta. Galbūt tai skamba beprotiškai, tačiau pagalvokite – per savaitę darbe sėdite apie 40 valandų, mažai judate ir nuolatos užkandžiaujate. Dalinamės pagrindiniais jūsų darbovietėje tykančiais pavojais, kurie neleidžia jums turėti tobulos figūros ir kūno svorio.

1. Jūs sėdite visą dieną. Prisipažinkite, atėję ryte į darbą jūs patogiai įsitaisote patogiai kėdėje ir pakylate nuo jos tik pačiais būtiniausiai atvejais, tačiau jūs privalote judėti daugiau. Užuot siuntę kolegai elektroninį laišką, nukeliaukite iki jo stalo ar kabineto, vietoje kilimo liftu – rinkitės laiptus, o kalbėdami telefonu pasivaikščiokite po kabinetą. Visa tai ne tik privers jus judėti, bet ir pailsins akis.

2. Jūs sėdite ir po darbo. Ieškote būdo, kaip sulieknėti nejudant? Turime liūdnų žinių – tai neįmanoma. Grįžę po darbo neįsitaisykite prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano, o užsirašykite į sporto klubą, pavedžiokite šunį ar bent jau išeikite pasivaikščioti. Geriausiai tai padaryti pavyks, jeigu rasite kompanioną arba į darbą tiesiog atsinešite krepšį su sportine apranga – tai bus motyvacija po darbo keliauti sportuoti.

3. Ką jūs valgote? Net jeigu per pietų pertrauką keliaujate į sveiko maisto restoraną, jūs negalite būti tikri dėl maisto kokybės – jame gali būti ir daug druskos, riebalų, kalorijų ar cukraus. Jeigu norite būti užtikrinti tuo, ką dedate į savo skrandį – maistu pasirūpinkite namuose. Pusryčius pavalgykite namuose, o priešpiečiams pasiimkite namuose pagaminto sveiko maisto.

4. Užkandžiai. Patraukite užkandžius nuo savo darbo stalo: visus sausainių pakelius ar saldainių lėkštutes. Neklauskite, kaip sulieknėti, jeigu jūsų darbo stalas nuolatos nukrautas skanėstais. Juk net nepastebite, kaip viską suvalgote. Užkandžiauti tarp valgymų reikia, tačiau užkandžių porcijas pasiruoškite namuose ir valgykite tik tada, kai esate iš tiesų išalkę. Nepamirškite, kad matydami užkandžius, jūs jų norėsite, todėl geriausiai visą maistą laikyti virtuvėlėje ar kur nors toliau nuo jūsų akių.

5. Pietūs su bendradarbiais. Darbe turite tradiciją visiems kartu pietauti? O gal švenčiate gimtadienius ar kitas įvairias šventes? Tuomet nuo bendro valgymo jums nepavyks pabėgti – tai bus ne tik nemalonu, bet ir nemandagu. Pietūs su kolegomis neretai pavirsta smagiu pasisėdėjimu, kurio praleisti tikrai nesinori. Jeigu ieškote būdų, kaip sulieknėti, jums nebūtina atsisakyti pietų su bendradarbiais. Paprasčiausiai galite užsisakyti sveikesnio maisto, pasirinkti mažesnę maisto porciją, nevalgyti deserto ar kitų itin kaloringų maisto produktų. Be to, nepamirškite, kad skaičiuodami kalorijas galite sureguliuoti visos dienos mitybos racioną. Jeigu per pietus suvalgysite daug kalorijų – vakarienei rinkitės mažiau kalorijų turintį maistą arba visas kalorijas sudeginkite aktyviai sportuodami.