Mano karjera

Ką daryti, jei atsibodo darbas?

Kurį laiką jaučiate, kad neturite jokios motyvacijos ir noro keliauti į darbą, o darbe nesistengiate daugiau dirbti? Jaučiatės lyg rate besisukančios voverės ir nematote darbo prasmės bei rezultatų? Nelaukite, kol visa tai praeis, nes motyvacija darbui greičiausiai savaime neatsiras. Jums reikia žūt būt išsiaiškinti priežastis, kodėl tai atsitiko ir stengtis tai apkeisti.

KAIP SUSIGRĄŽINTI SUSIDOMĖJIMĄ DARBU?

Senovės graikai tikėjo, kad jeigu praradote susidomėjimą ir motyvaciją darbe, jus paprasčiausiai apleido mūzos. Gera žinai ta, kad mūzų palankymą galima susigrąžinti. Kaip tai padaryti? Priminkite sau, kodėl esate šiame darbe, kodėl norėjote čia dirbti ir ką padarėte, kad gautumėte šią darbo vietą? Matomoje vietoje pasikabinkite sunkiai įgytą aukštojo mokslo diplomą, susiraskite įkvepiančias jūsų darbo srities profesionalų citatas, o jeigu tikite prietarais, ieškokite jūsų profesinę sferą saugančių talismanų.

Susidomėjimas darbui taip pat sugrįš, jeigu ieškosite naujų būdų kaip savo kasdieninę darbinę rutiną paversti įdomesne. Persitvarkykite savo darbo stalą, pasistatykite žydinčių gėlių vazonėlį, mylimų žmonių nuotrauką ar įsigykite spalvingą darbo kalendorių, kuriame pasistenkite savo dieną planuoti kiek kitaip nei įprastai.

METAS KEISTI DARBĄ

Motyvacija darbui gali pradingti ir dėl kur kas rimtesnių priežasčių. Gyvenimo profesijas renkamės ankstyvoje jaunystėje, o šiuo metu priimti sprendimai gali būti ne visada teisingi. Kurį laiką padirbę tam tikroje sferoje, galite suprasti, jog šis darbas jums tiesiog netinka – galbūt iš prigimties esate intravertas, o jūsų darbas reikalauja, kad būtumėte ekstravertu. Šiuo atveju nelieka nieko kito, tik persikvalifikuoti ir keisti darbą.

Jeigu profesija ir darbo specifika jums iš esmės patinka, tuomet ieškokite kitų priežasčių. Galbūt tai per mažas atlyginimas? Intrigos darbe? Nesijaučiate įvertintas? Galbūt nematote prasmės savo darbe? Galbūt jums trūksta sudėtingesnių užduočių? O galbūt jums norisi tobulėti, tačiau save darbe to padaryti negalite? Motyvaciją darbui jausite tada, kai gausite jūsų poreikius atitinkantį atlyginimą ir galėsite nuolatos tobulėti. Jeigu jūsų darbovietėje neskatinamas tobulėjimas ir mokamas mažas atlyginimas, rekomenduojame laimės ieškoti kitur. Naujo darbo paieškos dažniausiai baugina, tačiau jeigu esate geras specialistas ir turite patirties, viskas jūsų rankose.

KAIP PASIRYŽTI KEISTI DARBĄ?

Pirmiausia keisdami darbo vietą, susikurkite įvaizdį, kaip turėtų atrodyti jūsų naujoji darbo vieta, kokius turite lūkesčius ir kaip norite jaustis. Įsigykite tam tikrą daiktą, pasigaminkite nuotraukų ar asociacijų koliažą ir pasidėkite jį matomoje vietoje – taip užprogramuosite savo permainos ir turėsite vizualų svajonių išsipildymo simbolį. Tai bus tarsi jūsų vedlys į naują gyvenimą ir individualus metodas, kaip atrasti motyvaciją darbui. Svarbiausia, mąstykite pozityviai – jeigu tikėsite, kad jums pasiseks rasti naują darbą, kuriame jausitės gerai, taip ir bus. Visi pokyčiai prasideda mūsų galvose, todėl verta save užprogramuoti sėkmei.