Sveikata biure

Kaip išsirinkti akinius?

Jeigu sutriko regėjimas, teks įsigyti akinius arba kontaktinius lęšius. Tinkamai pasirinkti akiniai ne tik suteiks jūsų gyvenimui daugiau spalvų, bet ir taps stilingu stiliaus akcentu. Pirmą kartą apsilankius optikoje neabejotinai kils klausimas, kaip išsirinkti akinius? Akinių rėmelių pasirinkimas yra išties labai platus, todėl pasimesti ir išsirinkti tinkamus tikrai nėra lengva.

Rinkdamiesi tinkamus akinius nepamirškite, kad tai yra priemonė pagerinti Jūsų regėjimą, todėl labai svarbu, kad akiniai būtų patogūs, gerai laikytųsi ant nosies ir jos nespaustų, nesmuktų, nekristų, rėmelių plotis atitiktų jūsų veido plotį, o kojelės būtų tinkamo dydžio ir nesiliestų prie veido.

AKINIŲ FORMA IR DYDIS

Tinkamai pasirinkti akiniai gali vizualiai pakoreguoti veido bruožus, o netinkamai pasirinkti neabejotinai juos iškraipys ir jūs atrodysite juokingai. Rinkdamiesi akinių rėmelius, vadovaukitės taisykle, kad rėmelių forma turi būti priešinga jūsų veido formai, t.y. apvaliam veidui tiks kampuoti akinių rėmeliai ir atvirkščiai – kampuotam ir griežtam veidui tiks aptakių formų akinių rėmeliai.

Kitas patarimas, kaip išsirinkti akinius yra susijęs su jūsų individualiais veido bruožais. Jeigu turite didelę nosį, tuomet jums tiks masyvūs akiniai. Kai matuojatės akinius, atkreipkite dėmesį į viršutinę rėmelių liniją – ji turi sutapti su antakių linija ir ją atkartoti. Akinių rėmeliai gali siekti antakius, bet neturi jų visai uždengti, o tarpas tarp antakių ir akinių rėmelių viršaus neturėtų būti didelis.

Akinių rėmeliai taip pat turi atitikti jūsų veido dydį ir kūno sudėjimą: per maži arba per dideli akiniai atrodys juokingai. Rinkdamiesi rėmelius taip pat atkreipkite dėmesį į savo asmenybės bruožus ir gyvenimo būdą. Akiniai gali suteikti žmogui daugiau elegancijos, solidumo ar lengvabūdiškumo.

KAIP IŠSIRINKTI AKINIUS PAGAL VEIDO FORMĄ?

APSKRITAS VEIDAS.  Apskrito veido plotis yra beveik lygus aukščiui, o smakras apvalus. Šios formos veidą galima vizualiai pailginti, pasirinkus griežtų formų ir tiesių linijų akinių rėmeliai, taip pat pailgi stačiakampio formos ir spalvoto plastiko rėmeliai. Tuo tarpu, apskritos ar ovalios formos akiniai, kurių rėmeliai yra siauri, veidas dar labiau suapvalėtų ir praplatėtų.

OVALUS VEIDAS. Ši veido forma laikoma idealia, todėl natūralu, kad šiems žmonėms tinka daugelis akinių rėmelių modelių, tad galite rinktis tai, kas jums atrodo gražiausia. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į akinių rėmelių plotį – akiniai negali būti platesni už plačiausią veido dalį, kadangi tuomet ideali veido forma bus vizualiai sudarkyta.

TRIKAMPIS VEIDAS. Kaip išsirinkti akinius trikampio veido savininkams taip pat galioja kelios taisyklės. Trikampio formos veidas pasižymi plačia viršutine dalimi ir siaura apatine, kakta ties antakiai yra gana plati, skruostikauliai išsišovę. Šios formos veidui geriausiai tiks ovalūs arba suapvalinti, šviesių spalvų arba perregimi rėmeliai, arba akiniai be rėmelių. Tuo tarpu, ryškiaspalviai ir kampuoti akinių rėmeliai kaip tik pabrėžtų veido formą.

KVADRATINIS VEIDAS. Ši veido forma pasižymi iššokusiais ir kampuotais žandikauliais, todėl rinkitės tokius akinius, kurie yra veido pločio ir turi siaurus, suapvalintus, apvalius arba į viršų išlenktus rėmelius. Tokie rėmeliai sušvelnintų veido bruožus.  Tuo tarpu, kampuoti rėmeliai suteiktų dar daugiau griežtumo Jūsų veidui.

Tikimės, kad mūsų patarimai, kaip išsirinkti akinius buvo naudingi ir padėjo Jums kur kas drąsiau žengti į akinių parduotuvę!