Bendravimas biure

Kaip namo neparsinešti problemų iš darbo

Daugelis puikiai žino teiginį, kad darbo problemų negalima parsinešti namo, o asmeninio gyvenimo problemų – į darbą. Tačiau žmogus nėra robotas ir problemos visuomet keliauja kartu su juo. Vis dėl to, svarbu nepamiršti, kad darbas negali kenkti asmeniniam gyvenimui, o asmeninis gyvenimas – darbui, todėl po sunkios darbo dienos nereikėtų išsilieti ant artimųjų, kadangi jie jūsų tiesiog nesupras.

Jeigu jaučiate, kad iš darbo namo grįžtate susierzinęs, nepulkite kabinėtis prie artimųjų ir neieškokite būdų, kaip išlieti visas emocijas. Verčiau pasakykite šeimos nariams, kad esate pavargę ar darbe turėjote itin sunkią dieną. Taip išvengsite konfliktų ir tikėtina, kad būsite išklausytas. Priešingu atveju, jeigu ne tik jūs, o ir kiti šeimos nariai grįžta po darbų pikti ir pavargę, tačiau nieko nesakys – namuose užvirs tikras pragaras. Bendravimo ypatumai ir supratingumas vienas kito atžvilgiu yra individualus kiekvienoje šeimoje, todėl svarbu kiekvienam šeimos nariui būti dėmesingam ir suprasti, kad pavargusio šeimos nario verčiau neerzinti.

Kad ir koks sunkus jūsų darbas bebūtų, jums taip pat svarbu neieškoti priežasčių susipykti. Jeigu randate ne vietoje paliktą daiktą ar neišplautą puodelį, nepulkite kelti balso. Verčiau pagalvokite ar tikrai jūsų šeimos narys taip pasielgė tyčia, kad jus sunervintų. Greičiausiai ne, todėl norėdami išvengti konflikto verčiau atsitraukite nuo erzinančios aplinkos – pagulėkite vonioje ar lovoje ir apie viską ramiai pagalvokite.

Tam, kad neparsineštumėte problemų iš darbo, susikurkite savitus ritualus. Galite išlipti stotele anksčiau iš autobuso ir neskubant grįžti pėsčiomis namo – kol eisite apgalvosite savo problemą ir galbūt rasite sprendimo būdą. Tuomet grįžę namo jausitės kur kas ramesni. Jeigu jūsų darbe reikalaujama dėvėti uniformą, įpraskite kartu su uniforma „nusiimti“ ir visas problemas. Nepamirškite, kad darbas ir visos darbe esančios problemos neišnyks, jeigu griebsitės alkoholio. Nepaisant to, kad reklamos ir filmai jau spėjo sukurti, kad lengviausia po darbo atsipalaiduoti su alaus bokalu ar buteliu vyno, realiame gyvenime tai pati blogiausia išeitis.

Jeigu jus kamuoja problemos namuose, susikaupti darbo vietoje ar būti geros nuotaikos taip pat nėra lengva. Greičiausiai jūsų bendradarbiai taip pat pastebės, kad jums kažkas nutiko. Jeigu palaikote šiltus santykius, tuomet galite užsiminti apie tai, kad turite šiokių tokių problemų ir iš anksto atsiprašyti, jei pasiduosite emocijoms. Akimirką pasikalbėję jausitės geriau ir išvengsite galimų nesusipratimų. Kartais gali būti nedrąsu išsipasakoti visų problemų, nes tai gali komplikuoti darbinius santykius, tačiau jūs galite po darbo susitikti su artimu draugu ar kartu papietauti ir pasikalbėti.

Darbas yra ta vieta, kurioje jūs turite elgtis profesionaliai ir nepasiduoti impulsyvioms emocijoms. Jeigu jaučiate, kad negalite atlaikyti įtampos, pasidarykite pertraukėlę arba atlikite kvėpavimo pratimus. O jeigu darbe galite su kuo nors pasikalbėti – tą ir padarykite.