Bendravimas biure

Kaip rasti draugų darbe?

Įsidarbinus naujoje  vietoje  visuomet atsiranda jaudulys ne tik dėl to ar pavyks susidoroti su naujomis užduotimis, bet ir ar pavyks užmegzti šiltus santykius su kolegomis. Visi puikiai žino, kad santykiais su bendradarbiais yra itin svarbi darbo dienos dalis, kadangi šilti santykiai byloja apie gerą atmosferą darbe. O geras klimatas darbo vietoje skatina dirbti kur kas našiau. Atėjus į naują darbovietę niekas nežino, ko galima tikėtis, todėl pirmųjų darbo dienų užduotimi tampa klausimas – kaip rasti draugų darbe?

Žmogaus psichologinę būseną ir laimę darbe lemia ne tik galimybė realizuoti save per darbą, bet ir draugų turėjimas savo profesinėje veikloje. Darbe jausitės laimingi tik tada, kai turėsite draugų bendradarbių tarpe. Šilti kolegų santykiai ir draugystė neapsiriboja tik bendravimu biure ir pietavimu kartu. Bendravimas dažniausiai persikelia į asmeninę erdvę. Bendravimas už biuro ribų skatina glaudesnius ir malonesnius santykius ir su viršininkais, o daugelis darbuotojų to ir trokšta – kad nebūtų didelės atskirties tarp bendradarbių ir viršininkų. Todėl retkarčiais rengiami įmonės vakarėliai ar neoficialūs susitikimai po darbo valandų padės sustiprinti visą kolektyvą. Žinoma, tai nėra trumpalaikis procesas ir santykiai tarp bendradarbių nesusikurs staigiai. Tai ilgalaikis procesas. Siūlome pasinaudoti trimis patarimais, kaip rasti draugų darbe ir kaip sukurti malonią atmosferą darbe.

1. Neapsiribokite tik bendravimu elektroniniais laiškas ir oficialiais sutikimais direktoriaus kabinete ar konferencijų salėje. Visus darbinius reikalus galima aptarti tarkim išėjus pasivaikščioti. Trumpa pertraukėlė ir ištrūkimas iš ofiso ribų ne tik leis prasiblaškyti ir atsipalaiduoti, bet ir kartu aptarti tam tikrus darbinius reikalus. Pasivaikščiojus ore žmogaus smegenys pradeda aktyviau veikti, todėl tikėtina, kad išspręsite problemą arba aptarsite svarbų reikalą kur kas greičiau nei sėdėdami už didelio darbinio stalo ar prie kompiuterio.

2. Rodykite dėmesį savo bendradarbiams. Jeigu verdate arbatą, pasiūlykite ir jiems. Domėkitės, ką jie nuveikė po darbo ar kaip jiems sekėsi atlikti vieną ar kitą užduotį. Stenkitės pažinti jų interesus ir pomėgius – galbūt jūs turite tokių pačių? Būtent tai ir suartina žmones. Tai pagrindinės taisyklės, kaip rasti draugų.

3. Išnaudokite socialinius tinklus. Galbūt tai jums pasirodys kvaila ir vaikiška, tačiau pagalvokite patys – jeigu jūs ką nors paviešinate ant savo „Facebook“ sienos, jūs norite sulaukti „patinka“. Nesakome, kad jūs tuo gyvenate, tačiau, jeigu randate ką nors įdomaus ar pasidalinate kokia nors savo mintimi, jūs norite sulaukti jums pritariančių žmonių. To paties nori ir jūsų naujieji kolegos. Paspaustas „patinka“ mygtukas parodys, kad domitės bendradarbio gyvenimu ir jums jis atrodo įdomus. Žinoma, nereikėtų persistengti, kad neatrodytumėte kaip maniakas stebėtojas.

Atvykę į naują kolektyvą nepamirškite vadovautis viena pagrindine gyvenimo taisykle – elkitės su kitais taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su jumis. Būtent tai ir padės jums rasti geriausią atsakymą į klausimą, kaip rasti draugų.