Bendravimas biure

Kokie žmonės dažniausiai kritikuoja savo vadovą?

Ar tikrai žinote, ko ieškote? Kaip veidoskaitos specialistas, norėčiau pasidalinti savo įžvalgomis darbo paieškos klausimais. Asmeniškai konsultuodamas žmones karjeros pasirinkimo klausimu labai dažnai susiduriu su paradoksu, kad daugelis žmonių dirbą darbą, kurio būtų geriau, kad nedirbtų…

Atitikimo požymiai
Pagrindinis požymis, kad esate ne savo darbo vietoje, yra kasdienis ėjimas į darbą, kuris neteikia emocinio ir moralinio pasitenkinimo. Čia labiau tiktų posakis: „Į darbą kaip į šventę!“ Faktiškai galima teigti, kad toks žmogus ir neina į darbą tiesiogine to žodžio supratimo prasme. Jei patiriate panašią būseną kiekvieną kartą eidami į darbą, padėkite šį straipsnį į šalį ir geriau pagalvokite, ką veiksite rytoj darbe. Tai suteiks jums didesnį malonumą!

Antrasis požymis, kuris rodo, kad esate ne savo vietoje, – būdami darbe dažnai kritikuojate savo viršininką. Kaip kitaip? Tik kritikuodamas viršininką galite pateisinti savo laikiną buvimą šioje įmonėje. Taip vyksta savotiškas psichologinis savo neveiksnumo pateisinimas – tik kritikuodamas kitą galiu išaukštinti save. Pastebėkite įdomią analogiją – didžiausi viršininko kritikai yra darbuotojai, kurių darbo rezultatai prasčiausi.

Trečiasis požymis, esate ne savo rogėse, – rezultatai. Jūsų darbo rezultatai yra tiksliausias rodiklis, parodantis darbo vietos atitikimą. Žmogus, kuris surado savo darbo vietą, yra iš prigimties talentingas tai veiklai. Tokiu darbuotoju džiaugiasi ir viršininkas, ir kiti komandos nariai. Štai jums ir paradoksas – kai žmogus savo darbo vietoje, jį sieja išskirtiniai santykiai su viršininku. Tuomet jis nenori kritikuoti viršininko dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia todėl, kad viršininkas jam suteikia galimybę save realizuoti ir taip patirtį pasitenkinimo jausmą. Antra, todėl, kad dėl savo rezultatų jis palaiko išskirtinius santykius su juo.

Dar didesnis privalumas buvimo savo vietoje yra tas, kad, suprastėjus įmonės rodikliams, iš savo darbo vietos būsite atleistas paskutinis. Čia jau galima išvesti savotišką formulę: „Dirbu darbą, kuris teikia emocinį pasitenkinimą, todėl esu geriausias darbuotojas įmonėje.“ Dėl tos pačios priežasties taip pat uždirbu daugiausiai. Čia verta pastebėti du dalykus. Žmogus, kuris nedirba savo svajonių darbo, kuriam jis natūraliai talentingas, yra nelaimingas. Visų pirma, jis nepatiria moralinio pasitenkinimo, o, antra, jo finansiniai rezultatai taip pat prasčiausi.

Ką daryti?
Kiekvienam natūraliai kyla klausimas: kaip pakeisti situaciją? Atsakymas labai paprastas – atlikite savo gyvenimo reviziją. Tada rasite atsakymą į klausymą, kam esate talentingas ir kuria kryptimi reikėtų judėti.

Pabandykite ant popieriaus lapo surašyti, kokie buvo jūsų gyvenimo pomėgiai nuo vaikystės, kiek tam skirdavote laiko ir kokius jausmus patirdavote tai darydami. Suaugę mes gyvename du gyvenimus – čia yra darbas, o čia yra pomėgiai. Neatkreipėte dėmesio, kad žodis „pomėgis“ šaknyje turi žodį „mėgstu“. Mėgstu, vadinasi, patinka. O patinka, vadinasi, patiriu malonumą tai darydamas.

Kitame teste, kurio jums reikės, pabandykite įsivaizduoti, kad neturite lėšų turite pakankamai, bet dykas gyvenimas ir pinigų leidimas pabodo ir norite susirasti veiklą, kad tiesiog būtų ką veikti. Surašykite 5 darbus, kuriuos norėtumėte dirbti, jei nereikėtų galvoti apie pinigus. Dabar perskaitykite šiuos abu testus ir pasižiūrėkite, kokios tarp jų yra paralelės. 9 kartus iš dešimties atsakymas aiškiai matosi. Šioje formulėje trūksta dar vieno komponento: kas Aš esu dabar? Čia sudėkite savo ligšiolinę patirtį, išsilavinimą ir pastarųjų dviejų testų rezultatus. Matote savo svajonių darbą?

Jei buvote sąžiningas ir objektyvus su savim, rezultatas turėtų matytis.

kalbant apie veidoskaitą, tai galima teigti, kad kai kuriuose veiduose matosi beveik idealus žmogaus atitikimas konkrečiai profesijai. Paradoksalu, bet tokie žmonės dažniausiai ir dirba savo mėgstamą darbą. Na, o kitiems, kurie nori sužinoti apie tai, ką byloja jų veidas, siūlau apsilankyti mūsų puslapyje veidoskaita.lt, ten rasite praktiškų patarimų, kam tiktų vienas ar kitas bruožas.

Sėkmės ieškant savo svajonių darbo!

Parengė Žydrūnas Sadauskas