Mano karjera

Pozityvus mąstymas – sėkmės garantas

Mąstymas turi itin didelę reikšmę mūsų gyvenimui. Jeigu mąstome negatyviai, tuomet gyventi darosi itin sunku, o jeigu vadovaujamės pozityviu mąstymu, gyvenimas tampa kur kas šviesesnis ir malonesnis. Neigiamos emocijos ir pesimistinės mintys neigiamai veikia ne tik emocinę būklę, bet ir sveikatą. Todėl norėdami gyventi ilgai, turite suvokti, kad pozityvus mąstymas turi tapti jūsų įprastine būsena.

1. Visur stenkitės matyti gėrį. Net jei ir atrodo, kad niekas nesiseka, stenkitės aplinkoje įžvelgti šį tą gražaus ir teigiamo – taip sumažinsite patiriamą įtampą.

2. Neleiskite neigiamoms mintims jūsų valdyti. Jūs esate savo minčių šeimininkas, todėl neleiskite negatyvioms mintims jūsų užvaldyti ir stenkitės nuvyti jas šalin. Pamedituokite ar užsiimkite mėgstame veikla – taip nusiraminsite ir nukreipsite savo mintis. Kitu atveju, jus užpuls stresas ir patirsite įtampą.

3. Įvertinkite save. Pagirkite ar palepinkite save už kiekvieną pasiekimą. Net ir tokiu atveju, kai patyrėte nemalonią ar įtemptą dieną, vakare užsiimkite mėgstame veikla ir prisiminkite, kuo ši diena jums buvo maloni ir ypatinga.

4. Pastebėkite galimybes. Pozityvus mąstymas neatsiejamas nuo galimybių paieškos ir naudojimosi jomis. Kartais yra tokių akimirkų, kai rodos visas gyvenimas griūva, tačiau atsiribokite nuo visų problemų ir apsidairykite – galbūt šioje kritinėje situacijoje slepiasi nauja proga pakeisti savo gyvenimą į gerą.

5. Nepamirškite, jog nepaisant visų negandų, gyvenimas yra gražus. Jeigu nuolatos depresuosite ir aplink matysite blogybes, gyvenimas ir toliau bus nemielas.

6. Nieko neatidėliokite rytojui. Jeigu galite padaryti šiandien, tuomet ir padarykite. Nelabai pozityvi mintis, tačiau rytojaus gali ir nebūti. Todėl atsakykite į klausimą – kada, jeigu ne dabar?

7. Kurkite realius tikslus. Net jei ir norite užkariauti pasaulį, savo veiksmų planą išskaidykite į mažus tikslus. Neįveikiamos užduotys gadins jums nuotaiką ir mažins motyvaciją, o mažų tikslų pasiekimas skatins judėti toliau.

8. Rinkitės džiaugsmą. Pozityvus mąstymas turi įsijungti iš karto ryte – pasakykite sau, jog šiandien jūsų laukia nuostabi diena. O jeigu visos dienos metu sugebėsite pastebėti teigiamus dalykus, jūsų diena bus kur kas geresnė.

9. Tikėkite savimi ir savo gerove. Jeigu netikite, kad esate vertas geriausių dalykų gyvenime, tuomet jų niekada ir neturėsite. Kiekvienas žmogus turi tiek geras, tiek blogas savybes, tačiau tobulėdami ir augdami jūs pasieksite savo laimės šaltinį.

10. Sveika gyvensena. Reguliarus sportas ir sveika mityba padės jums išsaugoti gerą sveikatą ir gražią figūrą, o gera sveikata ir savijauta suteikia daugiau energijos ir pasitikėjimo savimi.