Mano karjera

Svajonių darbas gali būti jūsų

Tikriausiai nerasime nei vieno žmogaus, kuris neturėtų savo svajonių darbo. Vieniams pasisekė – jie gali užsiimti šia veikla, kiti – tenkinasi tik svajonėmis, treti – iš visų jėgų stengiasi, kad svajonių darbas būtų jų. Daugeliui žmonių, kurie neturi svajonių darbo, paprasčiausiai trūksta drąsos ir tikėjimo savimi. Baimė daugelė žmonių verčia dirbti nuobodų, visiškai savirealizacijos galimybių nesuteikiantį samdomą darbą. Tačiau bijoti reikėtų fakto, kad toks darbas naikina žmogaus kūrybiškumą, laisvę ir naikina viską, ką žmogus turi geriausio.

Turbūt kiekvienas mūsų pažįsta ne vieną žmogų, kuris dirba nuobodų darbą, tačiau laisvu metu svajoja apie kūrybišką ir laisvą veiklą. O galbūt tokiu žmogumi esate jūs? Jeigu šių žmonių paklaustume, kodėl jie nekeičia savo veiklos specifikos, daugelis jų atsakytų, kad šios svajonės įgyvendinti neįmanoma, o svarbiausia – ji neatneštų finansinės naudos. Žmogus yra linkęs dirbti kitam, nešti didesnes pajamas kitam, o ne sau, vien dėl to, kad gautų pastovias ir garantuotas pajamas kiekvieną mėnesį. Tačiau svajonių darbas nebūtinai turi būti nepelningas. Didžioji kliūtis, trukdanti dirbti svajonių darbą yra baimė daryti neįprastus dalykus, turime per mažai idėjų ir pasitikėjimo savimi.

Jeigu skaitėte bet kurio žymaus verslininko sėkmės istoriją, greičiausiai turėjote pastebėti, kad jie visi pateikia vieną paprastą formulę – turi daryti tai, kas tau suteikia laimę ir įkvėpimą. Tokia veikla tau suteiks ne tik džiaugsmą, bet ir sukraus turtus. Užsiimta tokia veikla dažniausiai trukdo samdomas darbas – juk darbe praleidžiame bent jau devynias valandas, o kur dar šeimyninės pareigos? Ką daryti? Drąsiausias sprendimas yra išeiti iš darbo, tačiau tokiems pokyčiams reikia pasiruošti iš anksto.

Pirmiausia jūs turite išsiaiškinti, kas jums yra svajonių darbas. Skirkite daug laiko savęs pažinimui, kadangi turite išsiaiškinti, kas teikia jums visapusišką džiaugsmą. Išsiaiškinkite, kokiai veiklai turite daugiausiai gebėjimų ir kur norite tobulėti visą likusį gyvenimą. Nepatingėkite ir viską užsirašykite. Taip pat galite naudotis įvairių psichologinių testų pagalba.

Kai išsiaiškinsite savo svajonių darbo specifiką, atidžiai susidarykite savo darbotvarkę ir neleiskite pašaliniams darbams užimti to laiko, kurį skirsite savo svajonių darbui. Buities darbai, vaikai ar šeima tėra tik pasiteisinimas. Iš tiesų, jūs nemokate efektyviai planuoti savo laiko. Laiko jūs turite daugiau nei reikia, svarbiausia skirkite mažiau laiko nereikšmingoms veikloms – televizoriaus žiūrėjimui, socialiniams tinklams ar apkalboms su draugais. Šį laiką skirkite toms veikloms, kurios skatina jūsų kūrybiškumą.

Svajonių darbas bus jūsų tuomet, kai išlaisvinsite savo kūrybiškumą ir neribosite savęs manydami, jog visos geriausios idėjos jau seniai realizuotos. Neabejojame, kad turite bent vieną talentą ar veiklą, kurią atliekate kur kas geriau nei kiti. Apsidairykite aplink – idėjos verslui yra visur. Net jeigu tai atrodys neįprasta ir visai nepelninga, tikėtina, kad užsiimdami veikla tik „dėl savęs“ atrasite šį tą, kas bus naudinga ir kitiems. Sėkmė lydi drąsius, išradingus ir kūrybiškus žmones. Tikėkite savimi!