Mano karjera

Ieškau darbo: kaip rašyti motyvacinį laišką?

Motyvacinis laiškas – tai priedas prie Jūsų gyvenimo aprašymo. Klystate manydami, kad galite lengvai susirasti darbą turėdami tik puikų CV. Gyvenimo aprašyme atsiskleidžia tik sausa informacija apie Jūsų darbinę ir gyvenimo istoriją. O motyvaciniame laiške Jūs atsiskleidžiate kaip asmenybė, norinti dirbti tam tikrą darbą.

Internete gausu šabloninių motyvacinių laiškų pavyzdžių, tačiau nuoširdžiai patariame jais nesinaudoti. Darbdaviai puikiai atpažįsta eilutes „Nenoriu rašyti standartinio motyvacinio laiško“ ir po to sekančias „esu veržli, jauna, atsakinga ir pareiginga asmenybė, kuri trokšta dirbti Jūsų įmonėje“. Prieš rašydami motyvacinį laišką, pirmiausiai patys sau atsakykite į klausimą, kodėl norite būtent šio darbo ir būtent šioje įmonėje. Žinoma, realybė kartais yra tokia, kad stengiatės gauti darbą bet kurioje įmonėje, tačiau motyvacinis laiškas vis tiek turi išlikti unikalus ir skirtas tik tai įmonei.

Rašydami motyvacinį laišką kalbėkite ne tik apie savo motyvaciją šiai darbo vietai, bet ir paminėkite kokį nors faktą apie įmonę ar jos pasiekimus – tai yra pagrindinis signalas darbdaviui, kad Jūs norite dirbti būtent čia ir domitės įmonės veikla. Taip pat stenkitės išsiaiškinti kuo daugiau šios darbo sferos subtilybių ir galimų sunkumų, o savo motyvaciniame laiške atskleiskite savo gebėjimus su visu tuo susidoroti.

Galbūt tai nuskambės nelabai patraukliai, tačiau įsivaizduokite, kad Jūs esate prekė, kurią turite parduoti. Pamirškite šablonines frazes ir nekartokite informacijos, kuri yra nurodyta Jūsų gyvenimo aprašyme. Motyvacinis laiškas turi paaiškinti ar praplėsti gyvenimo aprašyme pateiktą informaciją. Stenkitės atskleisti save ne tik kaip tam tikros srities specialistą, bet ir kaip asmenybę. Daugeliui darbdaviui yra svarbu, kokį žmogų jie priima į savo kolektyvą. Nerašykite standartini frazių apie savo darbštumą, atsakingumą ir darbštumą – apie tai kalba visi kandidatuojantys į darbą, todėl tokie sakiniai nepalieka jokio įspūdžio ir nepadaro Jūsų išskirtiniu.

Net jeigu ir neturite patirties, nedrįskite rašyti „nepaisant to, kad neturiu patirties, aš greitai mokausi“. Motyvaciniame laiške Jūs turite padaryti gerą įspūdį ir kalbėti užtikrintai, kad esate tinkamas tai tikrai pozicijai, o ne pirštu baksnoti į savo trūkumus. Savo motyvacinio laiško taip pat neužbaikite standartine fraze: „tikiu, kad mano žinios, įgūdžiai, sukaupta patirtis ir asmeninės savybės gali būti sėkmingai panaudotos Jūsų kompanijoje siekiant jos tikslų įgyvendinimo.“ Jeigu įtaigiai parašėte savo motyvacinį laišką – visa tai atsiskleidė jame savaime.

Motyvacinis laiškas turi būti nepernelyg ilgas, tačiau jis taip pat neturi būti ir labai trumpas – vienas puslapis yra optimali riba. Parašę motyvacinį laišką nepamirškite jo perskaityti kelis kartus. Turite įsitinkinti, kad nepalikote skyrybos ar rašybos klaidų, taip pat svarbu įsitikinti, kad visi sakiniai ir pastraipos yra logiški ir aiškiai suprantami. Geriausia, jeigu savo parašytą motyvacinį laišką duotumėte paskaityti kitiems – pirmą kartą skaitant tekstą akys yra kur kas budresnės ir pastabesnės.